Doğa Yürüyüşü

Yeni yürüyüşe katılacaklar. Altı tırtıklı bileği saran bot, sırt çantası, enerji dengeleyici yiyecek ve içecek, yedek giysi ve, bir öğün hafif kumanyalık ile gelmeleri önerilir.

Etkinlik Kuralları

  1. Servis saatinden en az 5dk önce duraklarda hazır bulunmak gerekmektedir. Araçlar hareket saatinde beklemeksizin kalkacaktır. Gidiş ve dönüşte servis durakları aynıdır.
  2. Yürüyüş rotası, hareket saatleri, grup adına alınacak karar vb. konularda rehber tek karar alma merciidir. Rehbere müdahale edilmemelidir.
  3. İlk defa yürüyüşe gelenler, kondisyonu düşük olanlar ve kendini o hafta iyi hissetmeyenler mutlaka a grubu ile yürümelidir. Yürüyüş sırasında öncü rehberi geçmemeli artçı rehberin gerisinde kalınmamalıdır. Yürüyüş temposuna uymalı, kopukluklara sebebiyet verilmemelidir.
  4. Rehberin bilgisi haricinde gruptan kesinlikle ayrılmamalıdır.
  5. Etkinliklerde kesinlikle sıgara ve alkol kullanılmamaktadır. Doğaya çöp atılmamalı ve üretilen çöpler geri getirilmedir. Çevreye, hayvanlara ve özel arazilere zarar verilmemelidir.
  6. Etkinliklerimiz saygılı, uyumlu, özverili ve doğaya değer veren kişilere mahsustur. Katılımcıların hizmet ve konfor arayışında olmaması gerekmektedir. Faaliyetlerimize katılım gönüllülük temeline dayandığı için her bireyden, kendi sınırlarının bilincinde olması ve kendi sorumluluğunu alması beklenir. Gerek ulaşım gerekse etkinlik sırasında meydana gelebilecek kazalardan dolayı rehberin ve kulüp yöneticilerinin hiçbir yasal sorumluluğu yoktur.
  7. Yüksek tansiyon, kalp, astım, adale/eklem romatizması, epilepsi, sara vb. doğada tedavisi son derece güç olan hastalıklara sahip kişilerin doğa yürüyüşlerine katılması uygun değildir.
  8. Eğer kronik bir rahatsızlığınız varsa ilacınızı ve mevsim değişikliğinden kaynaklanan alerjik durumlara karşı kullanabileceğiniz ilaçları mutlaka yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyiniz.