22. Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği

Dünya Çocukları Karşıyaka’da Buluştu

Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 22. kez düzenlenen Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği, kentimizin dört bir tarafında renkli görüntülere sahne oldu.

Şenlik kapsamında, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Kırgızistan, KKTC, Makedonya ve Rusya’dan gelen öğrenciler sırayla Çarşı’da gösteriler sundu. Rengârenk kıyafetler içerisinde birbirinden ilginç yöresel oyunları sergileyen konuk öğrencilere, Karşıyakalılar da alkışlarla eşlik etti.

Gösterilerin bir başka adresi de etkinliğin ana sponsoru Carrefour-Sa alışveriş merkezi oldu. Alışverişe gelen vatandaşlar renkli kıyafetler içinde yöresel oyunları sergileyen çocuklara büyük ilgi gösterdi.

Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği kapsamında geleneksel olarak her yıl düzenlenen Balkan Gecesi de yapıldı. İzmir Makedonya Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Karşıyaka Belediyesi işbirliğiyle düzenlediği gecede, Azerbaycan, Makedonya ve Bulgaristan’dan gelen yabancı öğrenciler 23 Nisan gösterilerini sundu. Geceye Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da katıldı.