23. Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği

Seneye Yine Bekleriz

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlediğimiz ‘Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği’ ile bu yıl 23’üncü kez dünya çocuklarını Karşıyakamızda buluşturduk. 19 - 24 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen şenliğimizde, 10 yabancı ülke ve Ege’nin farklı illerinden 143 çocuğumuzu ağırladık.

“Hayat Bayram Olsa”

23. Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, eşi Zehra Akpınar ve kızları Deniz’in de aralarında bulunduğu 3 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen coşkulu kortej yürüyüşüyle başladı. Arnavutluk, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Makedonya, Moldova, Sırbistan ve Rusya’dan gelerek dünya barışını Karşıyakamıza taşıyan misafir çocuklar, yöresel kıyafetleriyle kentin dört bir yanında gösteriler sundu. Misafir çocuklar için özel gezi ve etkinlikler de düzenlendi. 23 Nisan’da Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılan final gösterilerinde de şenlik coşkusu zirveye çıktı. Salonda bulunan tüm çocuklar aynı anda sahneye çıkarak “Hayat Bayram Olsa” şarkısını söyledi. Başkan Akpınar da çocuklara eşlik etti.

Dev ‘Andımız’ Korosu

23 Nisan etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz Çocuk Koroları Konseri de sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı. Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde sahne alan TOBAV, Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Devlet Opera ve Balesi çocuk koroları, en güzel çocuk şarkıları ve marşlarla, salonu dolduran yüzlerce sanatseveri büyüledi. Minik sanatçılar, gecenin sonunda ise sürpriz yaparak hep bir ağızdan Andımızı okudu. 200 çocuğa Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve salonda bulunanlar da eşlik etti.

Miniklere Ödül

Çocuk Kulübü bünyesinde organize edilen “Benim 95. Yılım” konusu resim, karikatür ve şiir yarışması da sonuçlandı. Dereceye giren çocuklar, ödüllerini Başkan Akpınar’ın elinden aldı.