Anaokullarımız Çoğalıyor

Okul öncesi eğitime yönelik çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, kente iki yeni anaokulu kazandırıyor. Mavişehir ve Mustafa Kemal Mahallesi’nde hayata geçirilen yatırımlarla birlikte, belediyenin okul öncesi eğitim kurumlarının sayısı 7’ye çıkacak. Daha fazla çocuk; çağdaş, güvenli ve sağlıklı şartlarda geleceğe hazırlanacak.

Mustafa Kemal Mahallesi, Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde inşa edilen anaokulu, toplam 624 metrekare kullanım alanına sahip olacak. İki katlı binada grup odaları, etkinlik alanı, oyun bahçesi, uyku odaları ve yemekhane gibi bölümler bulunacak. Bölgedeki okul öncesi eğitim kurumu ihtiyacına ilaç olacak yatırım, Mayıs 2017’de tamamlanacak. 

Mavişehir’deki yeni anaokulu ise toplam bin 450 metrekare kullanım alanı ve 8 kreş odasıyla hizmet verecek. İki katlı olarak tasarlanan anaokulu, renkli ve modern fiziki donanımıyla, miniklere hem nitelikli hem de keyifli bir eğitim ortamı sunacak. Alanda, Mavişehir Mahalle Muhtarlığı için tek katlı bir ofis de inşa edilecek.

2014 yılından bu yana, Ahmet Piriştina, Karşıyaka’nın Filizleri ve Kardelenler anaokullarını açan; iki kültür merkezinde de oyun odalarıyla yarım gün hizmet sunan Karşıyaka Belediyesi, bu iki yeni yatırımla birlikte okul öncesi eğitim kurumlarının sayısını 7’ye çıkarmış olacak.