LYS Ve TEOG’da Örnek Başarı

İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlayan Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM), yüzlerce öğrenciyi TEOG ve LYS’de başarıya taşıdı. KARGEM’le LYS’ye hazırlanan 250 öğrencilerimizin yüzde 90’ı, üniversiteyi kazanarak hayallerindeki geleceğe ilk adımı attı. 5 öğrenci Katip Çelebi, Adnan Menderes ve Dumlupınar üniversitelerinin tıp fakültelerine yerleşti. Ayrıca ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği, Hacettepe Üniversitesi İktisat, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk, Ege Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği de Karşıyakalı gençlerin kazandığı en gözde okul ve bölümler arasında yer aldı.

Teog Sonuçları Sevindirdi

KARGEM, 2015 - 2016 öğretim yılında 246 öğrencimizi de TEOG Sınavı’na hazırladı. Yoğun ve disiplinli bir eğitim sürecinin ardından sınavı başarıyla geçen öğrenciler; Atatürk Lisesi, Bornova Anadolu Lisesi, Karşıyaka Anadolu Lisesi, Çiğli Fen Lisesi gibi seçkin okullara yerleşmeyi başardı.

Başarının Ödülü Foça Tatili

Öte yandan, LYS puan sonuçlarının açıklanmasının ardından KARGEM’in başarılı öğrencilerini Foça tatili ile ödüllendirdik. Üç gün Foça Leon Otel’de konaklayan gençler, yeni eğitim yaşamları öncesinde dinlenme ve moral depolama fırsatı buldu. Kampa sürpriz bir ziyaret yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da gençleri tebrik ederek eğitim yaşamlarında başarılar diledi.