Miniklere İki Yeni Anaokulu

Karşıyaka Belediyesi, 2015 yılında iki yeni anaokulu açtı. Mavişehir Cahar Dudayev Bulvarı üzerindeki ‘Karşıyaka’nın Filizleri Anaokulu’, 6 sınıfta 78 öğrenci ile faaliyete geçti.

Anaokulunda, modern sınıfların yanı sıra uyku odaları, yemek odaları, oyun parkı, top havuzu, tırmanma duvarı ve mutfak gibi bölümler oluşturuldu. Uzman eğitmenlerin görev yaptığı kurumda; çocukların psiko-motor, zihinsel, sosyal, duygusal ve öz bakım becerilerinin gelişimine katkıda bulunmak ve ilköğretime hazırlamak amacıyla, kapsamlı bir eğitim programı doğrultusunda tam gün hizmet sunuluyor.

Kardelenler Yetişiyor

Karşıyaka Belediyesi, Deniz Baykal Kültür Merkezi’ne taşınan Haberleşme Müzesi’ni de anaokuluna dönüştürdü. Müze binasında açılan anaokuluna, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Kurucusu Prof. Dr. Türkan Saylan’ın anısına, ‘Kardelenler’ adı verildi. Yaş gruplarına göre uyku alanları, modern sınıflar ve oyun alanlarının bulunduğu Kardelenler Anaokulu’nda 50 öğrenci eğitim alıyor.

3 Anaokulu, 2 Oyun Odası

2014 yılında Ahmet Piriştina Ana-okulu’nu açan Karşıyala Belediyesi, bu iki yeni anaokulu ile birlikte, tam gün hizmet veren okul öncesi eğitim kurumlarının sayısını 3’e çıkarmış oldu. Ayrıca, İsmail Cem ve Bülent Ecevit kültür merkezlerinde bulunan oyun odalarında da dar gelirli ailelerin çocuklarına ücretsiz olarak, yarım gün okul öncesi eğitim veriliyor.