Okullara Dev Yatırım

Eğitime ve eğitim kurumlarına verdiği destekle adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi, iki yılda 46 okula hizmet götürdü. Okul binalarında gerçekleştirilen bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sayesinde, binlerce öğrenci daha iyi fiziki ve sosyal koşullarda eğitim alma imkanına kavuştu.

Neler Yapıldı?

Karşıyaka Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından son iki yılda yapılan çalışmalar kapsamında; okul binaları ihtiyaçlarına yönelik olarak elden geçirildi. İç ve dış cephe duvarları boyandı. Bağlantı yolları yapıldı. Yeni tuvaletler inşa edildi, kötü durumdaki tuvaletler yenilendi. Prefabrik yemekhane binaları yapıldı. Çatılar onarıldı. İstinat duvarları örüldü, korkuluklar yapıldı. Spor alanları oluşturuldu, yıpranan sahalar yenilendi.

Yepyeni Oyuncaklar

Park ve Bahçeler Müdürlüğü de okul bahçelerindeki oyun ünitelerini yeniledi, oyun alanlarının zeminleri kauçuk kaplandı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ihtiyaç olan okullara masa, sandalye ve sıra desteği sağladı. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ise okul önleri hız kesici kasis, yol butonu uygulamaları gerçekleştirdi. Bisiklet bağlama üniteleri monte edildi. Ayrıca Karşıyaka Belediyesi, 25 okula güvenlik görevlisi tahsis etti. Belediyenin okullara yönelik hizmetleri, öğrenciler ve okul yönetimleri kadar aileleri de mutlu etti.