Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü

Bilimle iç içe büyüyen, aydınlık nesiller için Türkiye’nin ilk ve dünyanın en kapsamlı Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’nü Karşıyakamızda hizmete sunduk. Yalı Mahallesi’nde 7 bin 200 metrekare arazi üzerinde hayata geçirdiğimiz bu eşsiz yatırımla çocuklarımız için bilim, eğitim ve eğlenceyi bir araya getirdik.

Çocuklar Yaşayarak Öğreniyor

Çocuklara yaşayarak, görerek ve keşfederek; ‘anlamlı öğrenme’ imkanı sunan projenin kampüs bölümünde 15 adet dinozor replikası ve fosil kazı alanından oluşan Paleontoloji Adası; böcek replikaları ve böcek otellerinin bulunduğu Entomoloji Adası; küçültülmüş inşaat makineleriyle Mühendislik Adası; statik astronot ve Arşimet burgusu gibi düzenekleriyle Bilim Adası yer alıyor. Ayrıca piknik alanı, sahne, cep sineması, restoran, büfe, hediyelik eşya ve fotoğrafçı dükkanları da bulunuyor. Müze bölümü ise Yardımseverlik ve Vahşi Yaşam, Saygı ve Çevre, Sevgi ve Veterinerlik, Doğruluk ve Pinokyo, Hoşgörü ve Trafik, Dostluk ve Bremen Mızıkacıları, Sorumluluk ve Havaalanı adı altında, evrensel değerlerin anlatıldığı eğitim ve sergi alanlarından oluşuyor.

Uzman Eğitmen Kadrosu

Ziyaretçilere paleontologlar, biyologlar, fizik pedagogları, sosyologlar, aile-çocuk danışma rehberi, müze rehberleri gibi birçok alandan eğitmenle hizmet sunuluyor. Akademisyenlerin yer aldığı ‘Bilim Kurulu’ da eğitim çalışmalarına yön veriyor.