Kent Koop Gıda Market

Karşıyaka Belediyesi, ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışıyla hayata geçirdiği en önemli projelerden biri olan ‘Kent Koop Gıda Market’ zinciriyle, üretici ve tüketicileri aracısız olarak buluşturuyor.

Üreticiden Tüketiciye

Belediye kuruluşu Kent A.Ş. bünyesindeki marketlerin ilki, Nisan 2016’da Mavişehir’deki eski Ocakbaşı Et Restoran’ın yerinde kapılarını açtı. Yaklaşık 30 kooperatiften temin edilen sağlıklı ve kaliteli gıdalar başta olmak üzere, onlarca kalemde ürünün çok uygun fiyatlarla tüketiciye sunulduğu market büyük ilgi gördü. Daha fazla insana hizmet sunabilmeyi hedefleyen Karşıyaka Belediyesi; ikinci marketi Bostanlı Uğur Mumcu Parkı içerisinde faaliyete geçirdi. Zincirin üçüncü halkası ise Atakent Mahallesi Gondol Kafe’nin yanında hizmete girdi. Bir şubeyi de Girne Kültürpark içerisinde açan Karşıyaka Belediyesi, market zincirini diğer mahallelere de taşımaya devam edecek.

Kent Merkezinde Köy Bereketi

Kent Koop Gıda Market şubelerinde; 30 üretici kooperatifinden alınan kaliteli ve sağlıklı gıdalar tüketiciyle buluşuyor. Et, balık ve şarküteri ürünleri, yaş sebze-meyve, kahvaltılıklar, organik gıdalar ve yağ çeşitleri gibi onlarca farklı kalemde yiyecek ve içecek, çok uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Kent A.Ş’nin üretim tesislerinden çıkan köfte, sucuk, kavurma, mezeler, tatlılar, pastalar ve ekmekler de kent merkezinde oluşturulan ‘köy’ün iddialı ürünleri arasında yer alıyor.

Detaylı bilgi için: http://www.karsiyakakentas.com/40-MARKETLER