Siz Hayal Edin, Biz Yapalım

Karşıyaka’da halkı da yönetim sürecine dahil etmek hedefiyle, “Siz Hayal Edin, Biz Yapalım” projesini hayata geçirdik. Proje kapsamında Karşıyakalılar, kent için hayal ettikleri projeleri internet üzerinden belediyemize ulaştırma fırsatına sahip oldu.http://karsiyaka.bel.tr/tr/e-belediye/hayal-edin-biz-yapalim

Belediye web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden başlatılan projeye büyük ilgi gösteren vatandaşlar, bir yılda 2 bine yakın proje önerisi sundu. Uygulanabilir olan projeler, önem sırasına göre konularak, tek tek hayata geçirilmeye başlandı. Belediyemizin yetki sınırlarını aşan proje önerileri ise diğer kurumlara yönlendirildi.

Kadın Ve Engelliye Öncelik

Karşıyakalılardan gelen proje önerileri arasında; engelli, kadın ve çocuklara yönelik olanlara öncelik verildi. Öneriler arasında yer alan, engelli vatandaşlarımız için Kısa Süreli Dinlenme Merkezi kurulması için çalışma başlatıldı. Çocukların taleplerine yönelik de parklar yenilendi ve modern oyun grupları konuldu. Üniversite öğrencilerinin burs talebi ise ‘Karşıyaka’nın Filizleri’ projesi ile hayat buldu.