‘Ayın Konuğu’na Büyük İlgi

Yıl boyunca gerçekleştirdiği onlarca sosyal ve kültürel etkinlikle adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi, bu kez de alanında uzman ve ünlü isimleri Karşıyakalılar ile buluşturmak amacıyla ‘Ayın Konuğu’ söyleşilerini başlattı. Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğin ilk konuğu Prof. Dr. İlber Ortaylı oldu. Büyük ilgi gören söyleşide, salonun tamamen dolması üzerine fuayeye dev ekran kuruldu. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da söyleşiyi fuayede vatandaşlarla birlikte izledi.

Ülke ve dünya gündemine ilişkin önemli değerlendirmeler yapan ünlü tarihçi, güldürürken düşündüren tespitleriyle büyük alkış aldı. Kendisine gösterilen ilgiden mutluluk duyduğunu belirten ünlü tarihçi, Karşıyaka’ya tekrar geleceğinin sözünü verdi.

Bin Kişi İzledi

‘Ayın Konuğu’ söyleşileri kapsamında Karşıyakalılar ile buluşan ikinci isim de Prof. Dr. Emre Kongar oldu. Etkinliğe, İzmir’in dört bir yanından, yaklaşık bin kişi katıldı. Toplumbilimci, yazar, Kültür Bakanlığı eski Müsteşarı, öğretim üyesi ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı Prof. Dr. Emre Kongar, söyleşi boyunca gündemdeki gelişmeleri ve yakın tarihe ışık tutan anekdotları konuklarıyla paylaştı. Kongar, okurlarının kitaplarını da imzaladı.