2. Attila İlhan Şiir Ödülü

Karşıyaka Belediyesi tarafından ikinci kez düzenlenen Attila İlhan Şiir Yarışması, şairin 91. doğum yıl dönümünde, muhteşem bir gala ile son buldu. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenen etkinliğe şiir, sinema ve yazın dünyasının tanınmış isimleri Sunay Akın, Fikret Hakan, Asım Gönen, Ataol Behramoğlu ile İlhan’ın şair dostları ve yüzlerce Karşıyakalı sanatsever katıldı. Geceye katılan usta isimler, Attila İlhan’ın şiirlerini okudu. Gecenin sunuculuğunu üstlenen Sunay Akın da Attila İlhan’ın hayatından kesitler sundu. Karşıyakalılara sanat şöleni yaşatan sanatçılar, Attila İlhan Şiir Ödülleri’nin geleneksel hale getirilmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirerek Karşıyaka Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a teşekkür etti.

244 eserin katıldığı yarışma birinciliği paylaşan Abuzer Gülpınar ve Caner Gök Süeda, ‘Attila İlhan Şiir Ödülü’nin sahibi oldu. ‘Attila İlhan Emek Ödülü’ ise usta sanatçı Fikret Hakan ile Asım Gönen’e verildi. Aydın Uysal, Gökhan Demirci ve Güray Özçelik ise Özendirme Ödülü aldı. Dereceye girenlerin ödüllerini Başkan Akpınar ve sanatçı konuklar takdim etti.

Yarışmanın jüri üyeliklerini de ünlü şairler; Ataol Behramoğlu, Hüseyin Yurttaş, Tuğrul Keskin, Ünal Ersözlü ve Hidayet Karakuş yaptı.