KARGEM Geleceğe Hazırlıyor

Karşıyakalı çocuk ve gençlere eğitim desteği sağlayan Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi, bu yıl  iki bin öğrenciye hizmet veriyor. 

Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM), ilçe sınırları içinde ikamet eden ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına, tamamen ücretsiz olarak hizmet sunuyor. Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına önemli bir misyon üstlenen merkezden bu öğretim yılında, 5’ten 12. sınıfa kadar toplam 2 bin öğrenci yararlanıyor. Öğrenciler KARGEM ile hem okul başarılarını arttıyor hem de yoğun programlarla sınavlara hazırlanıyor. Merkezde eğitim hizmetlerinin yanı sıra; tiyatro, bağlama, halk oyunları kursu gibi etkinlikler, yarışmalar ve gezilerle öğrencilerin sosyal gelişimlerine de katkı sağlanıyor.

Üniversite Gezileri

Ayrıca, Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) hazırlanan 300 öğrenci için üniversite ziyaretleri gerçekleştiriliyor. Gelecekleri için en doğru tercihleri yapmalarını sağlamak adına, lise öğrencileri akademisyenler ve üniversiteliler ile bir araya getiriliyor.

KARGEM, geçtiğimiz yıl da onlarca öğrencisini Lisans Yerleştirme Sınavı’nda başarıya taşıdı. KARGEM’in destek kurslarıyla sınava hazırlanan 100 öğrenciden 67’si; İstanbul, Bilkent, Ege, Dokuz Eylül, Yaşar, Katip Çelebi, Pamukkale ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü gibi, en çok tercih edilen üniversitelere yerleşti.

KARGEM’li gençlerin kazandıkları bölümler arasında ise; Makine Mühendisliği, Psikoloji, Hemşirelik, İktisat, Fen Bilgisi Öğretmenliği gibi bölümler yer aldı.