Ünlüler, Filizler İçin Kenetlendi

İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine karşılıksız burs sağlamak için başlattığımız ve yüzlerce gencin geleceğine ışık olan “Karşıyaka’nın Filizleri” projemiz, sanat ve spor camiasının en ünlü isimlerini bir araya getirdi. Aralarında Cem Yılmaz, Arda Turan, Serdar Ortaç, Hadise, Selçuk Yöntem, Haluk Bilginer gibi isimlerin de yer aldığı 40 ünlü, proje için çekilen tanıtım filminde -hiçbir ücret talep etmeden- kamera karşısına geçti. 

Türkiye’ye Destek Çağrısı

Filmde, Karşıyaka’nın Filizleri projesi için Türkiye’ye destek çağrısı yapan ünlüler; “Toplumsal dayanışmanın bu en güzel örneğine gel sen de katıl”, “Eğitime destek olmak vatandaşlık görevidir”, “Nerede olursan ol, bir üniversiteliye burs vererek geleceğine sahip çık”, “Karşıyaka’nın Filizleri, Türkiye’nin Filizleri olsun” mesajları verdi.

Milyonlarca Kişiye Ulaştı

Yaklaşık 4 ayda tamamlanan tanıtım filmi ilk kez, projenin birinci yıldönümünde yayınlandı. Büyük ilgi gören film, kısa sürede yaklaşık 3 milyon kişi tarafından izlendi, binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Twitter’da Türkiye gündemine oturarak, ‘trend topic’ oldu. Ulusal kanallar ve köşe yazarları da tamamen sosyal sorumluluk bilinciyle gerçekleşen çalışmayı milyonlara duyurdu, örnek gösterdi. 

Sinemalarda Gösterilecek

Projenin hem Karşıyaka’da hem de Türkiye’de daha geniş kitlelerce tanınmasını ve yaygınlaştırılmasına büyük katkı sağlayacak olan film, televizyonlarda kamu spotu olarak yayınlanacak. Sinemalarda film gösterimleri öncesine izleyicilerle buluşturulacak. Ünlülerin filmde verdiği destek mesajları, billboard ve afişlerle sokaklara taşınacak.

İşte Filmde Rol Alan Ünlüler:

Cem Yılmaz, Sıla, Serdar Ortaç, Cemal Hünal, Burçin Terzioğlu, Arda Turan, Derya Köroğlu, Selçuk Yöntem, Ceyhun Fersoy, Metin Uca, Ufuk Sarıca ve Pınar Karşıyaka, Necmi Yapıcı, Levent Üzümcü, Altan Gördüm, Zuhal Olcay, Evrim Alasya, Alp Kırşan, Volkan Konak, Zahide Yetiş, Neslihan Yeldan, Emre Kınay, Seray Sever, Altay, Sunay Akın, Haluk Bilginer, Engin Altan Düzyatan, Sumru Yavrucuk, Gupse Özay, Ali Poyrazoğlu, Hadise ve Müjdat Gezen.