Muharrem Candaş Spor Salonu Açıldı

Spor kenti Karşıyaka’ya yeni ve modern tesisler kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi; Girne Kültürpark’taki açık basketbol sahasını, spor salonuna dönüştürdü. Yılda 5 bin kişinin faydalanacağı; judo ve fitness gibi alternatif spor branşlarının da hayat bulacağı tesis, ‘Muharrem Candaş Spor Salonu’ adıyla hizmete açıldı.

5 Bin Kişi Faydalanacak

Yaklaşık 500 metre karelik alan üzerine kurulan spor salonunun açılış gösterilerinde, Karşıyaka Belediyesi Halk Oyunları ve Jimnastik Gösteri ekipleri sahne aldı. Tesis; basketbol ve voleybolun yanı sıra, alternatif branşlara yönelik salon ihtiyacına da yanıt verecek. Judo, fitness ve step başta olmak üzere, pek çok branşta sportif faaliyete ev sahipliği yapacak olan tesisten yılda ortalama 5 bin sporcu faydalanacak.

“Spora Ve Sanata Yatırım Yapılmalı”

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır da “Ne mutlu ki, İzmir’de böylesine vefalı, büyük yürekli ve unutulmayacak isimleri yaşatmak isteyen belediye başkanları var. Kendisine şükran borçluyuz. Devletin tüm kurumları, bugün Karşıyaka Belediyesi’nin yaptığı gibi, spora - sanata ve kültürel faaliyetlere yatırım yapmalı. Ülkemiz ancak o zaman kalkınır” diye konuştu.