2015’te 28 milyonluk yatırım

Karşıyaka’yı kültür, sanat, spor ve turizmde marka kent haline getirmek hedefiyle sürdürdüğümüz çalışmalar kapsamında 2015 yılında 28 milyon liralık yatırıma imza attık. İlçe genelinde gözle görülür değişiklikler yaratan hizmetlerde aslan payını Fen İşleri Müdürlüğü aldı. Bir yıl içinde; Girne Lunapark içinde yeni Kapalı Spor Kompleksi inşa edildi. Nergiz Direniş Parkı’ndaki yenileme ve yeşillendirme çalışmaları başladı. 40 okulda bakım ve onarım yapıldı. Bostanlı ve Şemikler pazaryerlerinin üstü kapatıldı. Muhtarlık ofisleri yenilendi ve 25 mahallede asfaltlama çalışması yapıldı. Karşıyaka’nın çehresini değiştiren bu yatırımlar için 21 milyon liralık yatırıma imza atıldı.

Hedef Daha Yeşil Karşıyaka

Daha yeşil bir Karşıyaka parolası ile çıkılan yolda; tüm mahallelerdeki park ve yeşil alanların bakımları gerçekleştirildi. Oyun grupları yenilendi. Okul bahçelerindeki ağaçlandırma çalışmaları da ihmal edilmedi. Karşıyaka’da kişi başına düşen yeşil alan oranı yüzde 5.5’e ulaştı. Mustafa Kemal Mahallesi’nde 110 bin metrekarelik boş araziyi 400 adet ağaç, 45 bin adet yer örtücü bitki ve 15 bin adet çalıyla donatan ekipler yeni bir rekreasyon alanı yarattı. Kardeş belediyelere yapılan yardımlarla birlikte Park- Bahçeler Müdürlüğü de yaklaşık 4 milyon liralık yatırım gerçekleştirdi.

Sokaklara Modern Hizmet

Cadde ve sokakların düzenini sağlamak adına yapılan çalışmalar kapsamında da trafiğin yoğun olduğu noktalara yol butonları, hidrolik bariyerler, bisiklet bağlama üniteleri ve kaldırım babaları montajı gerçekleştirildi. Trafolar sanatsal şekilde boyanarak modern görünüme kavuştu. İlçenin en işlek 4 noktasına Güneş Panelli Wi-Fi Noktası kondu. Bir yılda 500 bin insan faydalandı. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bir yılda 1 milyon liralık yatırım yaptı. Yıl içinde gerçekleşen Karşıyaka’nın bir yıllık fiziki yatırımları, onlarca kültürel ve sosyal etkinlikle süslendi. Sosyal yardımlara 2 milyon liralık bütçe ayrıldı. Bir yılda 68 konser, 27 söyleşi, 17 tiyatro oyunu gerçekleştirildi.