Evde Sağlık Destek Merkezi

İhtiyaç sahibi Karşıyakalılar için sağlık hizmetlerini evlere götürmek üzere ‘Evde Sağlık Destek Merkezi’ (ESDEM) kurduk. Dedebaşı’ndaki 2. Hizmet Binası’nda açtığımız merkez; 1 doktor, 1 sosyolog ve 4 hemşire ile hizmet vermeye başladı.

Merkeze başvuran ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, ESDEM’de görevli doktor ve hemşireler tarafından evlerinde ziyaret ediliyor. Hastaların pansuman - yara bakımı, kan basıncı takipleri, şeker - kolesterol bakımı ve rutin kontrollerini yapan ekiplerimiz, gerek görmesi durumda hastaları uzman hekimlerin bulunduğu hastanelere sevk ediyor. Sağlık kuruluşları ile hastanın ikametgâhı arasında hasta nakli işlemleri ESDEM tarafından gerçekleştiriliyor. Ziyaretler esnasında yapılan tespitler sonucunda psiko-sosyal sorunları olan hastalara psikolog ve sosyolog desteği de sağlanıyor.

Dezavantajlı ve engelli hastası bulunan ailelerin de yararlanabildiği ESDEM’e vatandaşlarımız; muhtarlar, dernekler, komşular ve bizzat Karşıyaka Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden ulaşabiliyor.

   : 0 (232) 366 21 89
   : 6111/1 Sokak No: 31 Dedebaşı / Karşıyaka