Girne Kültür Park

Girne Bulvarı’nda, eski lunapark alanı olarak bilinen bölgede Karşıyakalılara nefes aldıracak yeni bir yeşil alan daha Mart 2014’te hizmete girdi. 20 bin metrekarelik alanda yepyeni ve farklı bir anlayışla hazırlanan “Girne Kültür Parkı” kent merkezindeki en büyük yeşil alanlardan biri olma özelliğinin yanı sıra içinde pek çok sosyal tesis de barındırıyor.
Suni Çim Futbol Sahası: Spora meraklı olanların yararlanabileceği suni çim futbol sahası yapıldı. İki takım için soyunma odaları ve duş yerleri bulunan sahanın çevresinde seyirci tribünü de bulunuyor. 
El Ele Butik: İhtiyaç sahibi ailelere yardım etmeyi amaçlayan El Ele Butik merkezi burada yapılan yeni binaya taşındı. Ulaşımı kolay olacak olan merkezde hiç kullanılmamış veya çok az kullanılan giyim ve ev eşyaları toplanıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Merkez içinde ihtiyaç sahiplerine hizmet verecek çamaşırhane ile kurslara katılanlar ile ev hanımların evlerde yaptıkları ürünleri sergileyebileceği sergi salonu bulunuyor.
Engelsiz Kafe: Engellileri topluma kazandırma projesinin bir ayağını oluşturacak olan Engelsiz Kafe, engelli gençlere iş olanağı da sunuluyor.
Yeraltı otoparkı: 100 araç kapasiteli yeraltı otoparkı ile bölgede yaşayan vatandaşların otopark ihtiyacı karşılanacak.