Ayakkabı Dünyası

Karşıyakalı Boyacılara Bayram Hediyesi

“Küçük dokunuşlar, büyük mutluluklar” parolasıyla çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, uzun yıllardır Karşıyaka İstasyonu’nun üst kısmında faaliyet gösteren ayakkabı boyacılarını da unutmadı. Yazın güneş altında, kışın da soğuk ve yağmurlu havada ekmek parası kazanmak için mücadele veren boyacılar için özel bir alan hazırlandı. Başkan Akpınar “Belediyecilik sadece yol, köprü yapmak değildir. İnsanların ruhlarına dokunacak hizmetler de üretmeliyiz” dedi.

Modern Salon

Dolmuş son duraklarının hemen yanında oluşturulan 'Ayakkabı Dünyası' isimli salon, dede mesleğini günümüzde de yaşatmak için mücadele veren ayakkabı boyacıları için modern ve sağlıklı bir mekan yaratılmasını sağladı. Salonda, bölgede faaliyet yürüten 8 boyacı için müşteri ağırlama ve sandık alanı oluşturuldu. Üstü kapalı olan ve otomatik kepenk sistemi ile çalışan lostra salonu ile ayakkabısını boyatmak isteyen vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunulacağı belirtildi.

“Küçük Dokunuşlar, Büyük Mutluluklar”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Her gün işimize giderken, gelirken gördüğümüz ayakkabı boyacısı kardeşlerimiz, dededen toruna 40 yıldır istasyonda ekmek parası için çalışıyorlar, hizmet ediyorlar. Yazın sıcağından, kışın soğuğundan olumsuz etkilenmeleri içimize sinmedi. Onların, halka daha kaliteli hizmet sunabilmesi için bu alanı hazırladık. Belediyecilik sadece yol, köprü yapmak değildir. İnsanların ruhlarına dokunacak hizmetler de üretmeliyiz. Küçük dokunuşlarla büyük mutluluklar yaratmak bu yüzden önemli” dedi.

Belediyenin bu hizmetinden son derece memnun kaldıklarını ifade eden ayakkabı boyacıları da “Uzun yıllardır zor şartlarda hizmet vermeye çalışıyorduk. Hüseyin Başkanımız verdiği sözü tuttu ve bayramla birlikte bize böyle bir hediye verdi. Karşıyaka halkına en kaliteli hizmeti sunmak için çalışacağız” ifadelerini kullandı.