Yatırım Şöleni

Türkiye’ye örnek olan yerel yöneticilik anlayışımızı, 15 yeni yatırımla taçlandırdık. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı muhteşem bir törenle 5 büyük projenin temelini attık, 10 yeni yatırımın açılışını yaptık. Mavişehir Caher Dudayev Bulvarı üzerinde gerçekleşen Toplu Temel Atma ve Açılış Töreni’ndeki büyük coşkuya yaklaşık 10 bin kişi kişi ortak oldu.Temeli Atılan Ve Açılışı Yapılan Projelerden Bazıları Şöyle:

Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü: Proje, Yalı Mahallesi’nde 7 bin 200 metrekare alan üzerinde hayata geçiriliyor. Dev parkta oluşturulacak maketlerle, çocukların dinozorlar, canlı türleri, uçaklar ve inşaat makineleri gibi merak ettikleri çeşitli konularla karşılaşması sağlanacak. Sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk ve doğruluk gibi evrenler değerlerin anlatılacağı sergi alanları kurulacak.

Kısa Süreli Engelli Dinlenme Merkezi: Engelli vatandaşların ve ailelerinin yaşamını kolaylaştıracak merkez, Mustafa Kemal Mahallesi’nde inşa ediliyor. Engelli çocuğu ya da yakını olan anne babalar, gün içindeki işlerini halledebilmek için, çocuklarını belirli saatlerde bu merkeze bırakabilecek.

20000 Kişilik Futbol Sahası: Latife Hanım Mahallesi’nde, Belediye Şantiye Tesisleri’nin yan tarafında inşaatına başlanan futbol sahası FİFA standartlarına uygun olacak. Sentetik çim sahada, bin 800 kişilik tribün yer alacak. Açılışı Mart 2017’de gerçekleşecek.

Nergiz Parkı, Muhtarlık ve Mahalle Merkezi: Karşıyaka’nın en büyük parklarından biri olan Nergiz Parkı sil baştan yenilendi. 2 bin 500 metrekarelik parkın büyük kısmı yeşil alan olarak düzenlendi. Yepyeni oyuncaklar, kuru havuz, oturma grupları ve spor aletleri ile donatıldı. Karşıyaka halkının çevreci kimliğini sembolleştirmek adına, parkın merkezine 150 yıllık bonsai zeytin ağacı dikildi ve etrafına da ağacı koruyan halkı temsil eden insan heykelleri yerleştirildi. Parkta bulunan bina, arazi oranı düşünülerek yeniden inşa edildi. Mahalle Muhtarlığı ve Mahalle Merkezi bu binaya taşındı.

Atık Getirme Merkezi: Türkiye’nin ilk onaylı merkezlerinden biri olan ve İzmir’de ilk kez kurulan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi ve Çöp Transfer İstasyonu, Latife Hanım Mahallesi’nde inşa edildi. Bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip tesiste, 13 grupta atık toplanarak geri dönüşüme kazandırılacak. Ayrıca merkezde oluşturulan salonda, öğrencilere çevre bilinci aşılamaya yönelik uygulamalı eğitimler de gerçekleştirilecek.