Nergiz Parkı Yenileniyor

Nergiz Parkı’nı yenilemek ve daha modern hale getirmek için başlattığımız çalışma kapsamında, vatandaşlarımızın da öneri ve taleplerini dikkate alarak özel bir proje hazırladık. Projeye göre, park alanı tamamen baştan düzenlenecek ve yenilenecek. Yaklaşık 2 bin 500 metrekare arazi üzerine kurulu olan parkta 0-6 yaş ve 6-12 yaş gruplarına yönelik, zemini kauçuk ile kaplanmış ayrı oyun grupları olacak. Yetişkinler içinse pergoleler ve ağaç altı oturma üniteleri ile keyifli alanlar yaratılacak.

Parktaki fitness alanı sil baştan düzenlenip zemini kauçukla kaplanacak; yepyeni spor ve oyun aletleri ile donatılacak. Parka yaptırılacak köpek oyun alanında can dostlar özgürce koşup oynayabilecek. Yeşil alanlar genişletilecek ve çiçekler ile park alanı renklendirilecek. Parktaki ağaç sayısı artırılacak.

Ayrıca Nergiz Mahalle Muhtarlığı, Nergiz Mahalle Merkezi Toplantı Odası, çay ocağı ve tuvaletlerin yer alacağı bina da yenilenecek. Özel olarak tasarlanan, şelale ve ışık sistemleri ile donatılmış süs havuzu da Nergiz Mahallesi sakinlerine görsel şölen yaşatacak.