Yatırım Yılı 2015

2015’te 33 Milyon Liralık Yatırım

2015 yılı bütçemizi 187 milyon 268 bin lira olarak belirlerken, bir yıllık yatırımlar için de 33 milyon 775 bin lira pay ayırdık. Belediyemiz bünyesinde en yüksek yatırım bütçesini ise 25 milyon lira ile Fen İşleri Müdürlüğü’ne tahsis ettik. İlçemiz sınırları içindeki fiziki çalışmaları ve alt yapı yatırımlarını tamamlayacak olan birimimiz, Karşıyakalılara daha güzel yaşam koşulları sunmak için çalışacak.

Yeni Yaşam Alanları

Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ise 2015 yılında 4 milyon 231 bin liralık yatırım bütçesiyle Karşıyakalılar için hizmet üretecek. Yeni dönemde kentteki mevcut oyun alanları modernleştirilecek, 7’den 77’ye tüm Karşıyakalıların ihtiyaçlarına yanıt verebilecek yeni parklar ve yaşam alanları yapılacak. Parkların neredeyse tamamı engelsiz hale getirilecek. Kent içinde kişi başına düşen yeşil alan miktarı da artırılacak.

İnsana Yatırım

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün bütçesini yüzde 70, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün bütçesini de yüzde 26 oranında artırarak insan odaklı, sosyal belediyecilik anlayışını ortaya koyan Belediyemiz, kentimizde yaşam kalitesini artıracak hizmetler sunmaya devam edecek. 2014 yılında hayata geçirdiğimiz eğitim destek hizmetleri, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ayni ve nakdi yardımlar, ücretsiz şenlikler, konserler ve kurslar 2015 yılında da artarak sürecek.