Bisikletli Zabıta Timi Görevde

Kent düzenini korumak ve işgal, seyyar gibi durumlara acil müdahale edebilmek için kurduğumuz Bisikletli Zabıta Timi, kısa sürede sorunların çözüm noktası haline geldi. Özellikle işlek cadde ve sokaklar, yoğun ana arterler ile araçların girmekte zorlandığı sokaklarda hizmet veren ekip, kaldırım işgali ve işporta gibi sorunlarla mücadelede önemli bir rol üstlendi. Çarşı, sahil bandı ve metro istasyonu civarında görev yapan 10 kişilik ekip, onlarca olaya müdahale etti, yasal işlem yaptı. Rutin denetimlerde de hız arttı.

Gece gündüz görevde olan Bisikletli Zabıta Timi; işportacılar, dilenciler ve kaldırım işgallerine geçit vermezken, kent estetiğini bozan pek çok sorunun çözülmesini sağladı. Halkın huzuru ve ilçenin düzeni için faaliyetlerini sürdüren ekip, vatandaşlardan gelen şikayetlere anında müdahalede bulunma özelliği ile de beğeni topladı. Öneri ve talepleri kısa sürede karşılık bulan vatandaşlar da Bisikletli Zabıta Timi’nin hizmetlerinden çok memnun kaldı.

Giderek yaygınlaştırılması hedeflenen Bisikletli Zabıta Timi projesi sayesinde, kent içi ulaşımda bisiklet kullanımı da özendirilmiş olacak.