Her Apartmanda Bir Öğrenci Okutuyoruz

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve dar gelirli ailelerin çocuklarına burs desteği vermek amacıyla, Türkiye’de bir ilke imza atarak, “Karşıyaka’nın Filizlerini Geleceğe Hazırlıyoruz- Her Apartmanda Bir Öğrenci Okutuyoruz” projesini hayata geçirdik. Objektif kriterlere göre yapılan değerlendirmeler sonucunda burs almaya hak kazanan öğrencilerimizi, apartman sakinleri ile buluşturduk. Projemize ortak olan apartmanlar, kendilerine emanet edilen her bir öğrencimize, 10 aylık eğitim dönemi için, aylık 300’er lira burs yardımı yapmaya başladı.

Apartman sakinlerinin yanı sıra, Karşıyaka Muhtarlar Derneği, İzmir Şoför ve Otomobilciler Esnaf Odası, Karşıyaka Belediye Meclisi üyeleri, belediye çalışanları ve spor kulüplerimizin de destekleri sayesinde, burs sağlanan öğrencilerimizin sayısı kısa sürede 100’ü aştı. Belediye ve halk işbirliği ile hayata geçirilen ve son dönemde ortaya çıkan en önemli sosyal sorumluluk çalışmalarından biri olarak görülen bu projemizi, kısa zamanda tüm Karşıyaka’ya ve hatta diğer belediyelere de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.

Bu proje sayesinde, ailelerinin maddi yetersizliği nedeniyle öğrenim görmekte zorlanan ve belki de yakın zamanda okulu bırakmak zorunda kalacak olan üniversite öğrencilerimize eğitimde fırsat eşitliği sağlamayı amaçlıyoruz. Geleceğimizin garantisi gençlerimizin meslek sahibi, ufku açık bireyler olarak yetişmelerine imkan tanımayı, sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Bir kentin gelişimi ve geleceği için eğitim ve öğretimin çok önemli olduğu inancıyla, el ele vererek, Karşıyaka’nın Filizleri’ni birlikte büyüteceğiz.