Karşıyakalıların Hayalleri Gerçek Oluyor

Yerel yönetim sürecinde halka da söz hakkı tanımak amacıyla, 'Siz Hayal Edin, Biz Yapalım' projesini hayata geçirdik. Bu projeyle, vatandaşlarımız kentimizde yapılmasını istedikleri projeleri internet üzerinden belediyemize ulaştırma fırsatı buldu. Yoğun ilgi gören proje kapsamında, ayda ortalama 100 proje belediyemizle paylaşıldı.

Vatandaşlarımızın, internet üzerinden belediyemize gönderdiği projeler, ilgili birimler tarafından değerlendirildi ve uygulanabilir olanlar önem sırasına konuldu. Bu sıralamaya göre projeler yatırım programına dahil edildi ve tek tek hayata geçirilmeye başlandı. Belediyemizin yetki sınırlarını aşan proje önerileri ise diğer kurumlara yönlendirildi.

Karşıyakalılardan gelen proje önerileri arasında; engelli, kadın ve çocuklara yönelik olanlara öncelik verildi. Öneriler arasında yer alan, engelli vatandaşlarımız için Kısa Süreli Dinlenme Merkezi kurulması için çalışma başlatıldı. Çocukların taleplerine yönelik de parklar yenilendi ve modern oyun grupları konuldu. Üniversite öğrencilerinin burs talebi ise ‘Karşıyaka’nın Filizleri’ projesi ile hayat buldu. Karşıyaka'da bir üniversite kurulması ile ilgili çalışmalar da son aşamaya getirildi.