12.09.2016

‘Aile Üniversitesi’ne Kayıtlar Başlıyor

Karşıyaka Belediyesi, Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) ve Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Aile Araştırmaları ve Uygulama Merkezi tarafından hayata geçirilen ‘Aile Üniversitesi’ projesinde geri sayım başladı. Aile yapısını güçlendirmek adına anne ve babalara verilecek eğitimler için 19 - 30 Eylül tarihleri arasında kayıt yaptırılabilecek.

Kayıtlar Başlıyor

Çocuklara ve ebeveynlere yönelik bilinçlendirme çalışmaları ile farkındalık yaratan Karşıyaka Belediyesi; Ege İş Kadınları Derneği ile Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Araştırmaları ve Uygulama Merkezi işbirliğinde yeni bir uygulamayı daha hayata geçiriyor. Bozulan aile yapısını onarmak, anne-baba-çocuk ilişkilerini güçlendirmek ve sağlıklı aile yapısı ile topluma yön vermek hedefiyle oluşturulan ‘Aile Üniversitesi’ne kayıtlar 19 Eylül’de başlıyor.

İlk Ders 4 Ekim’de

Eğitimlere katılmak isteyenler 30 Eylül’e kadar Karşıyaka Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’ne, kimlik fotokopisi ve iki adet vesikalık fotoğraf ile başvuru yapabilecek. Dersler ise 4 Ekim’de başlayacak. Anne ve babalara; aile hukuku, aile sağlığı, din, bütçe yönetimi, iletişim, zaman yönetimi ve girişimcilik konularında eğitimler verilecek. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşecek eğitimleri başarıyla tamamlayanlar sertifika alacak.

Aile Yapısı Güçlenecek

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Toplumun en önemli yapı taşı ailedir. Kendi aralarındaki sorunlarını çözen anne-baba, çocuğuna da faydalı olur ve bu sayede toplum gelişir. Bu bilinçle aile yapısının güçlendirilmesine büyük önem veriyor, katkı sağlamak adına ‘Aile Üniversitesi’ projesini hayata geçiriyoruz. Aile bireyleri bu ‘üniversitedeki’ deneyimleri mutlaka yaşamalı” dedi.