17.03.2017

‘Kent Koop’ Bereketi 200 Bin Kişiye Ulaştı

Üreticiye Destek, Tüketiciye Hizmet!

Karşıyaka Belediyesi tarafından hem üretici kooperatiflerini desteklemek hem de halka ucuz ve kaliteli gıda sunmak için kurulan ‘Kent Koop Gıda Market’ zinciri, sosyal belediyecilik hizmetlerinin en başarılı örneklerinden biri oldu. Köylerin bereketini kente taşıyan 3 şubede bugüne kadar toplam 200 bin kişiye hizmet verildi. Üreticiye kazanç kapısı açan marketler, aile bütçelerine de katkı sağladı.

Kooperatiflerden Halka

Karşıyaka Belediyesi kuruluşu Kent A.Ş. bünyesindeki marketlerin ilki, Nisan 2016’da Mavişehir’deki eski Ocakbaşı Et Restoran’ın yerinde hizmete girdi. Kooperatiflerden temin edilen doğal ve kaliteli gıdalar başta olmak üzere, onlarca kalemde ürünün çok uygun fiyatlarla halka sunulduğu market büyük ilgi gördü. Yoğun talep üzerine geçen Eylül ayında Bostanlı Uğur Mumcu Parkı içerisinde 2’nci; Aralık ayında da Atakent Gondol Kafe’nin yan tarafında 3’üncü şube açıldı. Bugüne kadar, 3 şubede toplam 200 bin kişiye hizmet verildi.

Sırada Girne Var

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Kent Koop Gıda Marketlerimizin gördüğü bu ilgi, sosyal belediyecilik adına ne kadar doğru bir iş yaptığımızın göstergesidir. Üretici ve tüketicileri aracısız olarak buluşturan örnek projemizi, daha fazla insanımızın yararlanabilmesi için yaygınlaştırmaya devam ediyoruz. 4’üncü şubeyi önümüzdeki günlerde Girne’de hizmete açacak; zinciri diğer mahallelerimize de taşıyacağız” dedi.

Kentte ‘Köy’ Bereketi

Kent Koop Gıda Market şubelerinde; 25 üretici kooperatifinden alınan kaliteli ve sağlıklı gıdalar tüketiciyle buluşuyor. Et, balık ve şarküteri ürünleri, yaş sebze-meyve, kahvaltılıklar, organik gıdalar ve yağ çeşitleri gibi onlarca farklı kalemde yiyecek ve içecek, çok uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Kent A.Ş’nin üretim tesislerinden çıkan köfte, sucuk, kavurma, mezeler, tatlılar, pastalar ve ekmekler de kent merkezinde oluşturulan ‘köylerin’ iddialı ürünleri arasında yer alıyor.