11.02.2016

“Bunu Yapan İnsan Olamaz”

Çocuk Parkına Çirkin Saldırı

Karşıyaka Mavişehir'de bulunan Denizkızı Parkı, kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğradı; tamamen yanan çocuk oyun ünitesi kullanılamaz hale geldi. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerinde giden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bunu yapan insan olamaz” sözleriyle çirkin saldırıyı kınadı, olayın takipçisi olacaklarını söyledi. Emniyet birimleri de işlem başlattı.

Güvenlik Kameraları İnceleniyor

Olay dün gece, Mavişehir’de bulunan Denizkent Restoran’ın karşısındaki Denizkızı Parkı’nda meydana geldi. Kimliği belirsiz kişilerce ateşe verilen çocuk oyun alanının tamamı yandı, kullanılamaz hale geldi. Çirkin saldırı, sabah çevre sakinleri tarafından fark edildi. İhbar üzerine Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar erken saatlerde olay yerine giderken, emniyet ekipleri de saldırganların kimliğini belirleyebilmek için çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

“Böyle Zihniyet Olmaz”

Çocuk oyun parkını yakan saldırganların ‘insan’ olarak görülemeyeceğini vurgulayan Başkan Akpınar, “Biz Karşıyaka Belediyesi olarak, var gücümüzle çocuklarımız için çalışıyor, onların daha mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayabilecekleri bir kent yaratmak için gayret gösteriyoruz. İzmir’de, barış ve hoşgörü kenti Karşıyaka’da bir çocuk oyun parkı yakılması içimizi acıttı. Bunu yapanların insan olduğuna inanmıyorum. Böyle bir anlayış olamaz. Çocukların oyun alanını yakan zihniyet, bu kentin, bu ülkenin insanı değildir” dedi.

“Hesap Verecekler”

Başkan Akpınar, şöyle devam etti: “Toplumsal barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bir süreçte, bu tür davranışların kentlere ve insanlığa hiçbir şey kazandırmayacağını herkes bilmeli. Bu vandalizm ise buna karşı çıkıyorum. Bu, birkaç serserinin zarar verme duygusuyla yaptığı bir hareketse nefretle kınıyorum. Bu bir protesto ise, böyle bir protesto olmaz, çocukların oyun alanı bu hale sokulmaz. Kentimizde böyle bir hareketi yapanları, çocuklarımızın mutluluğu için yaptığımız çalışmaları gölgelemek isteyenleri şiddetle kınıyoruz. Bu, toplumsal barışa yara verecek bir iştir. Emniyetimiz gerekli incelemeleri yapacaktır. Saldırganların bir an önce bulunmasını ve yargı önünde hesap vermelerini istiyoruz. Biz de bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız.”