17.02.2016

“Senin Gözünden Karşıyaka”

Karşıyaka Belediyesi, ilçenin tüm güzelliklerini vatandaşlara yansıtmak ve sosyal medya üzerinden görsel bir birikim oluşturmak için ‘Senin Gözünden Karşıyaka’ isimli fotoğraf uygulaması başlattı. Çekilen fotoğraflar, Twitter ve Facebook üzerinden, #MutluKarşıyaka başlığı altında belediyeye gönderilecek ve belediyenin sosyal medya hesapları aracılığıyla da beğeniye sunulacak.

En Yaratıcı Kareler

Proje kapsamında vatandaşlar, Karşıyaka’yı ve kentte yaşamı anlatan fotoğraflarını; Facebook, Instagram ve Twitter’da #MutluKarşıyaka başlığı ile yayınlayacak. Her gün, bu fotoğraflar arasından seçilecek en yaratıcı ve estetik kareler, belediyenin sosyal medya hesaplarından binlerce takipçiyle paylaşılacak.

Fotoğraf Sanatı Özendirilecek

Seçilen fotoğraflar, daha sonra ise sergiye dönüştürülecek. Uygulama sayesinde hem fotoğraf sanatı özendirilecek hem de ilçenin tanıtımına katkı sağlanacak. Belediye paylaşımlarında, eser sahipleri de etiketlenecek. Böylece, fotoğraf tutkunları çalışmalarını daha fazla insana tanıtma imkanına kavuşacak. Karşıyaka’nın güzelliklerinin ölümsüzleştiği karelerle, geniş bir fotoğraf arşivi de oluşturulacak.