26.01.2015

1 Ayda 3 Milyonluk Yatırım

Kültürel ve sosyal projelerle adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi, fiziki projelere ve altyapı çalışmalarına da ağırlık verdi. 2015’in ilk ayında, heyelan ve çökme riski taşıyan Cumhuriyet ve Yamanlar bölgelerinde toplam 136 metrelik istinat duvarı yapıldı. 17 mahallede, yol, kaldırım ve köprü yenileme çalışmalarına hız verildi. Bir ayda 3 milyon liralık yatırıma imza atıldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Yarınlarımız, bugünlerden daha güzel olsun diye çalışıyoruz” dedi.

EN BÜYÜK PAY FEN İŞLERİNE
2015 yılı bütçesini 187 milyon lira olarak belirleyen ve en büyük payı altyapı çalışmalarına ayıran Karşıyaka Belediyesi, 2015 yılına da hızlı girdi. Kültürel ve sosyal projelerin yanı sıra, altyapı çalışmalarına da önem veren belediye ekipleri, eş zamanlı olarak 17 mahallede bakım, onarım ve yenileme çalışması başlattı. Özellikle ilçenin yüksek mahallelerindeki heyelan ve kayma riskine karşılık, Yamanlar ve Cumhuriyet’te, toplam 136 metrelik istinat duvarları yapıldı.

MAHALLELİ DE MEMNUN
Su baskını ve taşma ihtimali bulunan bölgelerde ise yol asfaltlama ve kaldırım çalışmalarına hız verildi. Yapılan çalışmaların, can ve mal güvenliğinin sağlanması adına önemli olduğu belirtildi. Belediye ekipleri tarafından yapılan çalışmalar, mahalle halkının da beğenisini kazandı. Çalışmaların aralıksız devam edeceği belirtildi.

“YORULMADAN ÇALIŞACAĞIZ”
Karşıyaka’yı daha yaşanabilir ve konforlu bir kent haline getirmek için çalıştıklarını söyleyen Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyakalıların yarınları bugünden daha güzel olsun diye çalışıyoruz. Halkın can ve mal güvenliğini sağlayacak yatırımlara ara vermeden devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan gelen talep ve öneriler doğrultusunda daha güzel, daha modern ve huzurla yaşanabilir bir Karşıyaka oluşturmak için, gece gündüz demeden, ara vermeden, hep aynı azim ve kararlılıkla çalışacağız. Sel felaketlerinin yaşanmaması, afetlerin can alıcı olmaması için gayret gösteriyoruz” dedi.