02.02.2016

2 Bin 500 Kişiye Ücretsiz Kurs

Karşıyakalılara yeni hobi alanları açmak ve meslek edindirmek için çalışan Karşıyaka Belediyesi, kış döneminde 2 bin 500 kişiye ücretsiz kurs imkanı sağladı. Kültür merkezleri ve mahalle merkezlerinde devam eden pilates, fotoğrafçılık, diksiyon, cilt bakımı gibi kurslara katılan vatandaşlar, hem eğlenme hem de öğrenme imkanı buldu. 

Dansa İlgi Büyük

Karşıyaka Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ekim ayında 3 kültür merkezi ile 6 mahalle merkezinde düzenlenen ücretsiz kurslar, yaklaşık 2 bin 500 kişinin katılımıyla devam ediyor. Açılan toplam 68 kursa büyük ilgi gösteren Karşıyakalılar; spordan el sanatlarına, yabancı dilden meslek kurslarına kadar pek çok farklı dalda eğitim alıyor. En büyük ilgiyi ise dans kursları görüyor. Arjantin tango, salsa, bachata, zeybek ve halk oyunları kurslarına katılan yüzlerce kişi, bir yandan eğlenip günlük yaşamın stresini atma fırsatı bulurken, bir yandan da spor yapıp form tutuyor. Alanlarında uzman eğitmenler tarafından verilen kurslar, Mayıs 2016’ya kadar devam edecek.

Kayıtlar Devam Ediyor

Karşıyaka Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun talep nedeniyle yeni kurslar açmayı da sürdürüyor. Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde aerobik, yoga, halk oyunları, Arjantin tango, Latin dansları, aşçılık ve pastacılık; İsmail Cem Kültür Merkezi’nde İngilizce, Almanca, İspanyolca, resim, yaratıcı drama, ritim, ahşap boyama, mefruşat ve takı; Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde ise kırkyama kursları yeni kursiyerleri bekliyor. Belediyenin mahalle merkezlerinde de Türk Sanat Müziği’nden telkâriye, yogadan ahşap boyamaya kadar çeşitli kurslara kayıt yaptırılabiliyor.

Yeni Pencereler Açılıyor

Kursların gördüğü ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bu kursları düzenlemekteki hedefimiz; çocuklarımızın, kadınlarımızın, yaşlılarımızın, yani her yaştan ve her kesimden vatandaşımızın bilgiye, eğlenceye, spora, sanata ücretsiz olarak ulaşabilmesidir. İnsan odaklı hizmet anlayışımız gereği, Karşıyakalılar için her alanda fırsat eşitliği yaratmak adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.