22.04.2017

23 Nisan Coşkusu Karşıyaka'yı Sardı

Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 25'inci kez düzenlenen Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği'nin coşkusu tüm ilçeyi sardı. Arnavutluk, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Romanya, Slovakya ve Ukrayna’dan gelen çocuklar, gösterileriyle kenti karnaval alanına dönüştürdü.

Hayran Bıraktılar

Karşıyaka Belediyesi'nin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bu yıl 25'inci kez düzenlediği Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği büyük coşku yarattı. 9 ülkeden 230 yabancı çocuk ile Ankara’dan Kuzeyin Uşakları Halk Dansları Topluluğu’nun konuk olduğu şenliğin ikinci gününde, Ahmet Piriştina Rekreasyon Alanı ve Mavibahçe AVM’de gösteriler sunuldu. Dünya barışını kente taşıyan çocuklar, performanslarıyla izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. 

Balkan Gecesi

Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği kapsamında geleneksel hale gelen ‘Balkan Gecesi’ de büyük coşkuya sahne oldu. Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle, Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik, yaklaşık 2.5 saat sürdü. Yöresel kıyafetleriyle oyunlarını sergileyen çocuklar, konuklara muhteşem bir gece yaşattı. Konuk çocuklar, organizasyonun üçüncü gününde de Karşıyaka’daki müzeleri ziyaret etti, İzmir turu yaptı.

En Coşkulu Bayram

Şenlik, bugün (22 Nisan) saat 15.00’te Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’ndaki gösterilerle devam edecek. Mavibahçe AVM’deki final programı ise 23 Nisan Pazar günü saat 14.00’te başlayacak. Karşıyaka Belediyesi Smyrna Koreografi Topluluğu ile Karşıyaka Belediyesi Halk Dansları Topluluğu da gösterileriyle görsel şölen sunacak.

Herkesi Bekliyoruz

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Ulu Önderimiz Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, bu yıl çeyrek asra ulaşan şenliğimizde, yine büyük coşkuyla kutluyoruz. Herkesi etkinliklerimize, bu büyük coşkuya ortak olmaya bekliyoruz” dedi.