22.02.2016

300 Esnaf, Filizler İçin Tek Yürek

BOSPA Esnafı, 10 Öğrenci Okutacak  

Karşıyaka Belediyesi tarafından başlatılan ve Türkiye’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ‘Karşıyaka’nın Filizleri’ne bir destek de Bostanlı Pazaryeri esnafından geldi. Kendi aralarında örgütlenen 300 esnaf, 10 üniversite öğrencisine burs vermeye başladı. Başkan Akpınar, “Dayanışmanın en güzel örneğini sergileyen esnafımıza, Karşıyaka’nın Filizleri adına teşekkür ediyorum” dedi. 

Seferber Oldular

İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine karşılıksız burs sağlamak adına Karşıyaka Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ve kısa sürede hem ulusal hem de uluslararası onlarca yarışmada ödüller alan ‘Karşıyaka'nın Filizleri’ için Bostanlı Pazaryeri de seferber oldu. Apartmanlar, taksi ve dolmuş durakları, muhtarlar, spor kulüpleri, meclis üyeleri ve belediye çalışanlarının ardından; pazar esnafı da öğrenci okutmaya başladı. İzmir’in en büyük pazarlarından biri olan ‘BOSPA’da tezgah açan 300 esnaf, Karşıyaka’nın Filizleri Projesi kapsamında, 10 üniversite öğrencisinin bursunu üstlendi. Pazarcılar, kendi aralarında para toplayarak, bu öğrencilerin her birine aylık 300 lira burs verecek. 

Dayanışmanın En Güzel Örneği

BOSPA esnafına teşekkür ziyareti yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyaka’nın Filizleri’ni Geleceğe Hazırlıyoruz - Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz Projemiz, gün geçtikçe dalga dalga yayılmaya devam ediyor. Apartman sakinlerinin ardından taksi durakları, taşeron işçiler, muhtarlar derken, Bostanlı Pazaryeri esnafı da öğrenci okutmaya başladı. BOSPA’daki esnaf arkadaşlarımıza, böyle anlamlı bir projeye destek verdikleri için sonsuz teşekkür ediyorum. Bizim hedefimiz sadece Karşıyaka’daki ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin burs alması değil. Hedefimiz; İzmir’deki, Türkiye’deki ihtiyaç sahibi öğrencilere, toplumsal dayanışmanın en güzel örneği olan bu projeyle destek vermektir” dedi.

“Sayıyı Arttıracağız”

Karşıyaka’nın Filizleri’nin destekçileri arasında yer almaktan mutluluk duyduklarını belirten Bostanlı Pazaryeri esnafı ise, “Değerli Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar’ın başlattığı ve tüm Türkiye’de ses getiren bu projeye bizim sessiz kalmamız düşünülemezdi. Karşıyaka’nın Filizleri’nin sonuna kadar arkasındayız. 10 öğrenci ile başladık ve bu sayıyı daha da arttıracağız” diye konuştu.