19.09.2015

Altyapıya ‘Başkan’ Morali

Amatör spor kulüplerinin ve altyapı oyuncularının gelişimi için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Karşıyaka Spor Kulübü’nün Altyapı Tesisleri’ni ziyaret etti. Akpınar “Kalıcı başarılar; güçlü bir altyapı ile mümkün olabilir. Genç ve yetenekli sporcularımız için elimizden gelen desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” dedi.

Hep Beraber ‘Kaf Kaf’ Çektiler

Karşıyaka Spor Kulübü’nün Selçuk Yaşar Tesisleri’ndeki Altyapı Merkezini ziyaret eden Başkan Akpınar, kulüp yöneticileri ve genç sporcular tarafından karşılandı. Karşıyaka Spor Kulübü’nün efsane isimlerinden Tahir Türetken de Başkan Akpınar’a eşlik etti. Buluşmada; altyapı oyuncuları ile sohbet edildi, anılar paylaşıldı ve hep bir ağızdan ‘Kaf- Kaf’ çekildi. Başkan Akpınar’a ve Türetken’e forma hediye edildi. Karşıyaka’nın genç futbolcuları Akpınar’a şampiyonluk sözü verdi.

Altyapıya Önem Veriyoruz

Antrenmanı izleyen ve bir süre de genç oyuncularla top oynayan Başkan Akpınar “Kalıcı başarılar; güçlü bir altyapı ile mümkün olabilir. Altyapısı sağlam takımlar için başarı daha kolay elde edilir. Önemli olan büyüdüğü, yetiştiği semtin takımına hizmet etmek, o heyecanı, o ruhu yüreğinde hissetmektir. Genç ve yetenekli sporcularımız için elimizden gelen desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” dedi. Başkan Akpınar, tesisteki küçük eksiklerin de belediye imkanlarıyla giderileceğini söyledi.

Başarı Çok Yakın

U14 Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Tufan Özküçükler; bu sezon dikkat çekici başarılara imza atacaklarını belirtirken, KSK Futbol Altyapı ve U15 Teknik Sorumlusu Mustafa Sabri Odabaşı da başarıyı tüm altyapı takımlarına yaymak ve KSK’ye profesyonel futbolcu yetiştirmek için tüm güçleriyle çalıştıklarını dile getirdi.