01.09.2015

Anadolu Kültürü Karşıyaka’da Buluştu

Zeybek De Var Horon Da!

İzmir Enternasyonal Fuarı’nın yıldızı olan Karşıyaka Belediyesi bu kez de Anadolu’nun farklı renklerini aynı stantta buluşturdu. Aynı gece sergilenen; zeybek, horon ve Aşuk ile Maşuk gösterileri ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

Anadolu’nun Farklı Renkleri

Bu yıl 84. kez kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın en beğenilen ve en çok dikkat çeken stantları arasında yer alan Karşıyaka Belediyesi’nin 180 metrekarelik dev standı, Anadolu’nun farklı renklerini bir araya getirdi. Her gün binlerce ziyaretçiyi ağırlayan stantta, farklı yörelere ait Zeybek, Horon ve Aşuk ile Maşuk gösterileri büyük beğeni kazandı. Hüseyin Mutlu Akpınar da eşi ve çocuklarıyla birlikte gösterileri izleyenler arasındaydı.

Her Gün Farklı Etkinlik

Stantta ayrıca; Karşıyaka Oda Orkestrası dinletisi ve minik sporcuların jimnastik gösterileri de ziyaretçilerden tam not aldı. Karşıyaka Belediyesi’nin, 3. Hall giriş kapısının yanında yer alan standındaki 8 ayrı iletişim noktası da fuarın en kalabalık noktası oldu. Eğlenceli programlar, önemli konuklar ve farklı etkinlikler 6 Eylül tarihine kadar, İEF- Karşıyaka Belediyesi Standında ziyaretçilere açık olacak.

“Davetlisiniz”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Fuarın açılışından bu yana standımıza, hizmetlerimize gösterilen ilgi ve alaka bizleri çok mutlu etti. Yerel yöneticilik adına hayata geçirdiğimiz yatırımları anlatırken, insanların güzel vakit geçirmelerini de amaçlıyoruz. Birlik ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, Anadolu’nun farklı renklerini standımızda yansıtmak da oldukça keyifliydi. Herkesi bekliyoruz” dedi.