06.05.2015

Anneler Günü’nde Anlamlı Etkinlik

Zübeyde Hanım’a Koşuyoruz

Karşıyaka Belediyesi, Anneler Günü’nü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım anısına yapılacak geleneksel koşuyla kutlamaya hazırlanıyor.

4,2 Kilometrelik Parkur

Her yıl İzmir ve çevre illerden yüzlerce kişinin katıldığı Zübeyde Hanım Koşusu’nun bu yılki etabı, 10 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek. Anayasa Meydanı’ndan sahil, Girne Caddesi ve Atatürk Caddesi’ne devam edecek olan koşu güzergahı, Zübeyde Hanım Kabri’nde son bulacak. Etkinlik çerçevesinde toplam 4 bin 200 metrelik parkur koşulmuş olacak.

Koşuya kaydolmak için, kayıt formunu eksiksiz doldurulup imzalandıktan sonra nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte spor.isleri@karsiyaka.bel.tr adresine mail atmanız gerekmektedir.

Başlangıç: Anayasa Meydanı
Bitiş: Zübeyde Hanım Kabri

Tarih: 10 Mayıs Pazar
Saat: 10:00

Bilgi FormuKatılım Formu

Kayıtlar Devam Ediyor

10 yaş üzeri tüm vatandaşların kayıt olarak katılabileceği koşu; erkekler, bayanlar, tekerlekli sandalyeli engelli ve tekerlekli sandalyesiz engelli kategorilerinde yapılacak. Her katılımcıya tişört, şapka ve katılım belgesi verilecek. İlk 3’e girenlere de şilt takdim edilecek. Koşuya katılmak isteyenler, kayıt için 9 Mayıs Cumartesi günü saat 12.00’a kadar Karşıyaka Arena’ya başvurabilecek.

“Herkesi Bekliyoruz”

Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün annesinin adını taşıyan bu özel organizasyona tüm sporseverleri davet eden Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Sporun her dalını kucakladığımız Karşıyakamızda, Anneler Günü'nü bu yıl da spor yaparak kutluyoruz. Sadece Atamızın değil, milletimizin de annesi olan Zübeyde Hanım adına gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı organizasyona herkesi bekliyoruz” dedi.