02.02.2017

Balıkçı Parkı’na Modern Görünüm

Karşıyaka Belediyesi, kentin en işlek sosyal yaşam alanlarından biri olan Bostanlı Balıkçı Parkı’ndaki yenileme çalışmalarını büyük oranda tamamladı. Yeni ve modern bir görünüme kavuşan park, Karşıyakalılardan da tam not aldı. Başkan Akpınar, “Bostanlı’nın sembollerinden Balıkçı Parkı’nı, yeşil dokuyu koruyarak ve artırarak daha güzel hale getirdik” dedi.

Yeniden Hayat Buldu

Karşıyaka’daki mevcut parklara modern dokunuşlarla yeniden hayat veren Karşıyaka Belediyesi, bu kez de Bostanlı Balıkçı Parkı’nı baştan yarattı. Mahallenin en işlek ve merkezi parklarından biri olan alanda, Kasım ayı itibariyle başlayan yenileme çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Bölge halkının talep ve önerileri doğrultusunda hazırlanan projeyle, parka daha modern ve estetik bir görünüm kazandırıldı. Yeşil doku korunarak çağdaş bir park görünümü yaratıldı.

Yarısı Yeşil Alan

Bostanlı’ya nefes aldıran parktaki yeşil doku korundu. Toplam 1360 metrekare alan üzerine kurulu olan parkın 685 metrekaresi yeşil alan olarak düzenlendi. Pergolalı banklar ile keyifli oturma alanları yaratıldı. Yıkılan süs havuzu da modernize edildi. Parktaki yenileme çalışmaları, Karşıyakalılardan da tam not aldı. Parkta bulunan ve yenileme çalışmalarının başlamasıyla birlikte bakıma alınan Balıkçı Heykeli de çalışmaların tamamen bitmesinin ardından yerini alacak. Alan, rengarenk mevsim çiçekleriyle güzelleştirilecek.

Halk Buluşması Yapılacak

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Kentimize yepyeni parklar ve yeşil alanlar kazandırırken; diğer taraftan da uzun yıllardır halkımıza hizmet veren parklarımızı tek tek yenilemeye devam ediyoruz. Balıkçı Parkımız da bölge insanına soluk aldıran, Bostanlı’nın sembolleri arasında yer alan bir parkımız. İlçemize, Bostanlı Mahallemize yakışır hale getirmek için sil baştan yenileme çalışmaları yaptık. Yeni dönemde ilk Halk Buluşması’nı da 3 Şubat Cuma günü Balıkçı Parkımızda yapacağız. Tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.