27.08.2015

Basketbol Sahaları Sil Baştan

Karşıyaka Belediyesi, sporsever çocuk ve gençlerin buluşma noktası olan basketbol sahalarını yenilemek için çalışma başlattı. 9 farklı mahalledeki 13 saha, zemininden potalarına kadar baştan sona elden geçirilecek. 327 bin liraya mal olacak çalışmalar, önümüzdeki ay tamamlanacak.

Modern Görünüm

Karşıyakalıların daha modern ortamlarda spor yapmasını sağlamak için çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, zamanla eskiyen ya da zarar gören basketbol sahalarını tamamen yeniliyor. Proje kapsamında Aksoy, Bahçelievler, Bostanlı, Cumhuriyet, Mavişehir, Örnekköy, Şemikler, Yalı ve Zübeyde Hanım mahallelerindeki 13 basketbol sahası revize edilecek.

327 Bin Lira Yatırım

Toplam 327 bin liraya mal olacak çalışmalarda; sahalardaki basketbol potaları, ihatalar değiştirilecek, zemin betonları ve saha çizgileri yenilenecek, çevre düzenlemeleri yapılacak. Çalışmalar, Kasım ayı içerisinde tamamlanmış olacak. Özellikle çocuk ve gençlerin spor yaptığı sahalar, yenileme çalışmaları sonrasında hem daha güvenli hem de daha modern hale gelecek.

Parklar Da Güzelleşti

Öte yandan, Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yaz ayları başından bu yana ilçe genelindeki tüm parklarda bakım, onarım ve yenileme çalışmaları gerçekleştirildi. Çocukların öneri ve taleplerini de dikkate alınarak yürütülen çalışmalar kapsamında, 25 parka tasarım ödüllü zıplama tiltleri ve trambolinler yerleştirildi. Uygulama hem çocukları hem de aileleri memnun etti.

“Tek Tek Yeniliyoruz”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Halkımızın huzur içinde vakit geçirebilmesi ve rahatça spor yapabilmesi için bir yandan yeni alanlar yaratırken, diğer taraftan da mevcut alanlarımızı tek tek yeniliyoruz. Özellikle sporsever çocuklarımızın en çok vakit geçirdiği yerlerden olan sahalarımızı, onlara layık olacak şekilde bakımlı ve modern hale getiriyoruz. Karşıyakamıza hizmet etmeye ve ilçemizi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.