04.02.2015

Bilge Çınarlar’dan Resim Sergisi

Yaşlıların sosyal yaşamdan kopmamaları için Karşıyaka Belediyesi tarafından önceki yıllarda hayata geçirilen Bilge Çınarlar Kulübü’nün üye sayısı 400’e ulaştı. Farklı branşlarda kültürel ve sanatsal aktivitelere de katılan bilge çınarlar, el emeği ürünlerini, Mayıs ayında açacakları sergi ile Karşıyakalıların beğenisine sunacak.  

HERKES MEMNUN

İkinci baharlarını yaşamak, ileri yaşlarda da kültürel ve sosyal aktivitelerden kopmamak isteyen Karşıyakalılar, belediye bünyesinde kurulan Bilge Çınarlar Kulübü’ne akın etti. Kulübün üye sayısı 400’e ulaşırken; resim, müzik, spor, el sanatları gibi sosyal aktiviteler de memnuniyet yarattı. Kulübe katılım yaşı da bu dönemde 60’tan, 55’e düşürüldü.

FARKLI BRANŞLARDA EĞİTİM

Farklı branşlarda kurslara katılan Bilge Çınarlar, hazırladıkları yağlı boya resimleri Mayıs ayında açacakları sergiyle Karşıyakalıların beğenisine sunacak. Diğer el emeği ürünler de farklı sergilerde sergilenecek.

ONLAR BU AĞACIN KÖKLERİ!

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bilge Çınarlarımızın sosyal hayatın içinde olması bizlere güç veriyor. Onların yanında olmak sosyal belediyecilik ve hizmet anlayışımızın bir gereğidir. En değerli varlık insandır. Vefa, sevgi ve saygı bizim için çok değerlidir. Bizler büyük bir aileyiz ve bu aile içinde her bireyin mutlu olması için çalışacağız” dedi.