07.09.2016

Bombacı Ali Çavuş Türk Bayrağı’na Kavuşuyor

Karşıyaka Belediyesi, 9 Eylül 1922’de İzmir’de kazanılan zaferle taçlanan ulusal kurtuluşun 94. yılını anlamlı bir törenle kutlayacak. Milli Mücadele sonunda düşman işgalinden kurtulan Karşıyaka’ya ilk sancağı diken Bombacı Ali Çavuş’un heykelinin yanında, Türk Bayrağı dalgalandırılacak.

Anlamlı Tören

Anlamlı tören, 8 Eylül Perşembe günü saat 18.00’de gerçekleşecek. Alaybey İZBAN İstasyonu önündeki heykelin yan tarafında yapılacak törene; Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile Karşıyaka eski Belediye Başkanı Kemal Baysak, Gazeteci Yazar Yaşar Aksoy, Belediye Meclisi üyeleri, bürokratlar, muhtarlar ve vatandaşlar katılacak. Özel ışıklandırma çalışması da yapılan Bombacı Ali Çavuş Heykeli’nin yanında, marşlarla Türk Bayrağı göndere çekilecek.

“Kahramanlara Saygıyla”

Başkan Akpınar, “Ülkemizin İçinden Geçtiği Bu Zor Ve Sancılı Süreçte, Milli Mücadele Ruhuyla Birlik olmaya her şeyden çok ihtiyacımız var. Başta Ulu Önderimiz Atatürk olmak üzere; Bombacı Ali Çavuş ile canları pahasına bize bu toprakları vatan yapan tüm kahramanlarımızı anmak için herkesi törenimize bekliyoruz” dedi.