15.11.2016

Bostanlı’ya Nefes Aldıracak Otopark

Her geçen gün artan araç yoğunluğuna ve otopark ihtiyacına çözüm üreten Karşıyaka Belediyesi, Bostanlı’ya kazandırılan 100 araçlık yeni otopark projesinde son aşamaya geldi. Cengiz Kocatoros Sokak ve çevresini rahatlatacak olan ücretsiz otopark, Aralık ayı itibariyle kullanıma açılacak.

Aralıkta Hizmete Sunulacak

Karşıyaka Belediyesi, özellikle Bostanlı’da gün geçtikçe artan otopark sorununa ve kaldırıma yapılan parklara çözüm üretmek için, yaklaşık bir ay önce yeni bir otopark projesi başlattı. Cengiz Kocatoros Sokak ve çevresinin park ihtiyacını bir nebze de olsa karşılaması beklenen proje, 100 araç kapasiteli olarak tasarlandı. Fen İşleri ve Ulaştırma müdürlüklerinin yoğun çalışmaları sonucu tamamlanma aşamasına gelen açık otopark, Aralık ayından itibaren kullanıma açılacak.

Yeni Otoparklar Da Yapılacak

Karşıyakalılar, otoparktan ücretsiz olarak yararlanacak. Belediye ekipleri; Bostanlı, Nergiz, Atakent gibi merkezi mahallelerde yeni otopark çalışmalarını sürdürecek. İmar ve altyapı sorunu olmayan noktalara yeni park yerleri yapılarak hem araç trafiğinin hem de kaldırım işgallerinin en aza indirilmesi sağlanacak.

Çalışmalarımız Sürecek

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Araç yoğunluğunun her geçen gün artması ve otopark ihtiyacı bizi yeni çözümler üretmeye sevk ediyor. İmkanlar dahilinde, imar planlarına uygun noktalara, trafiği ve vatandaşları rahatlatacak şekilde yeni otoparklar yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.