19.01.2017

Bu Kez Filizler İçin Sahne Aldılar

Karşıyaka Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs vermek amacıyla yürütülen Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’ne bir destek de Serenad Kültür ve Sanat Derneği’nden geldi. Düzenlenen konserin geliri ile bir üniversite öğrencisine burs desteği verildi.

En Güzel Şarkılar Filizler İçin

Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenen gecede Serenad Türk Müziği Korosu, 45 üyesi ile sahne aldı. Engin Koyuncu’nun şefliğinde, en güzel ve unutulmaz eserler, bu kez Filizler için seslendirildi. Yaklaşık 3 saat süren konsere; meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yüzlerce Karşıyakalı katıldı. Etkinliğin geliri ile ihtiyaç sahibi bir üniversite öğrencisinin bir yıllık burs ücreti karşılandı.

Destek Daha Da Artacak

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Halkın desteği ile günden güne büyüyen Karşıyaka’nın Filizleri Projemize destek olan ve bir öğrencimizin daha elinden tutan Serenad Kültür ve Sanat Derneği’ne teşekkür ediyorum. Apartmanlarımız, sivil toplum kuruluşları, esnaf ve meslek odalarının desteği ile 500’e yakın öğrencimize burs veriyoruz. Bu sayının daha da artması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.