07.03.2015

Bu Kez Sahada Ter Döktüler

8 Mart Dünya Kadın Emekçileri Günü'nü hafta boyunca farklı etkinliklerle kutlayan Karşıyaka Belediyesi, Veteran Bayanlar Basketbol Turnuvası düzenledi. Bu kez sahada ter döken kadınlar,
turnuva sonunda "Dostluk ve emek kazandı" mesajı verdi.

Mavişehir Arena'da gerçekleşen etkinlik Moonstar Dans Ekibinin muhteşem şovuyla başladı. İki veteran (ileri yaş) ve bir genç olmak üzere 3 takımın mücadele ettiği turnuva renkli görüntülere ve
çekişmeli anlara sahne oldu.  Karşıyaka Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Veteran Basketbol Takımı ile Smyrna Kadın Veteran Basketbol Takımı, genç takım olarak sahaya çıkan Menemen Belediye Spor’a zor anlar yaşattı. 10 dakikalık setler halinde oynanan maçlarda ortaya konan mücadele seyircilerden alkış aldı.

DOSTLUK VE EMEK KAZANDI

Çekişmeli anların yaşandığı karşılaşmalar sonunda her sporcuya günün anısına madalya verildi. Madalyalarını Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı Murat Özel’den alan sporcular turnuvada kazananın dostluk ve emek olduğunu söyledi.

8 MART'A YAKIŞTI

Karşıyaka’nın bir spor kenti olduğunu söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, 7’den 70’e tüm bireylerin spor yapması için çalıştıklarını belirtti. Başkan Akpınar “Veteranlar ile gençlerin bir araya geldiği turnuva hem kadın dayanışması hem de 8 Mart’ın ruhuna yaraşır bir etkinlik oldu. Turnuvaya katılan ve bu güzel heyecanı yaşatan tüm sporcuları kutluyorum” dedi.