25.06.2015

Camilerde Ramazan Temizliği

Ramazan Ayı’nın gelmesi ile birlikte camilerdeki temizlik çalışmalarını artıran Karşıyaka Belediyesi, ibadethanelerin hijyenini sağlamak için 30 kişilik dev bir ekip kurdu.

10’ar Kişiden Oluşan 3 Ekiple Temizleniyor

Karşıyaka Belediyesi, halkın ibadet yeri camilere ve cami çevrelerine yönelik yaptığı çalışmalara Ramazan Ayı ile birlikte hız verdi. Karşıyakalıların daha temiz ve hijyenik koşullarda ibadet etmesi için 30 kişilik özel bir ekip kuran belediye, ilçe genelindeki yaklaşık 20 camide seferberlik başlattı. Günde 3 cami olmak üzere, Ramazan boyunca çalışmalarını sürdürecek olan belediye ekipleri, Ramazan sonrasında da temizlik çalışmalarını rutin olarak devam ettirecek.

15 Cami Temizlendi

Karşıyaka Belediyesi ekipleri çalışmalar kapsamında camilerde halıları süpürüyor; kütüphaneyi, mihrabı, minberi, vaaz kürsüsünü, ayakkabılıkları, camları baştan aşağı temizliyor. Temizlikle birlikte cami etrafında çevre düzenlemeleri de belediye ekiplerince yapılıyor. Cami imamlarından ve görevlilerinden gelen taleplere göre temizlik programını oluşturan ekipler, ibadethanelerin temizleme uygulamasına belirli periyotlarla yıl boyunca devem edecek.

İmamlar Da Memnun

Uygulamadan memnun olan cami hocaları “Çok güzel bir uygulama, belediyemizin camilere ve ibadethanelere sahip çıkması çok anlamlı. Çok teşekkür ediyoruz ve memnun olduk” dedi.