01.08.2016

Camilere Modern Hizmet

Karşıyakalıların daha modern koşullarda ibadet edebilmesi için çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi, Hürriyet ve Şemikler camilerindeki eksiklikleri tamamladı. Hürriyet Camii’nin tuvaletleri yenilenirken, Şemikler Merkez Camii’nin avlusunun üstü kapatıldı.

Avlunun Üstü Kapatıldı

Karşıyaka Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilk olarak, Şemikler Merkez Camii’ndeki çalışmalar tamamlandı. Avlunun üzeri çelik kolon ve sandviç paneller ile kapatılarak, cenaze namazlarının kılındığı alan olumsuz hava şartlarına karşı korunaklı hale getirildi.

Tuvaletler Yenileniyor

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Hürriyet Camii’nde de tuvaletlerin yenilenmesi için çalışmalara başlandı. Vatandaşlar için daha sağlıklı ve modern şartlar oluşturmak adına tuvaletler baştan sona elden geçirilirken, bir de engelli tuvaleti yapılacağı belirtildi. Camilerde hayata geçirilen çalışmaları memnuniyetle karşılayan mahalle sakinleri, Karşıyaka Belediyesi’ne teşekkür etti. 

“İhtiyaçları Gideriyoruz”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Vatandaşlarımızın hijyenik ve çağdaş koşullarda ibadetlerini yerine getirebilmesi için camilerimizdeki ihtiyaçları tek tek gideriyoruz. Hürriyet ve Şemikler Merkez camilerindeki çalışmalarımızla da önemli eksiklikleri tamamlamış olduk. Her mahallemizde, ibadethanelere modern hizmetler sunmaya devam edeceğiz” dedi.