09.07.2015

Can Dostlara ‘Yaz’ Müjdesi

Sokak Hayvanlarına Yardım Eli

Yaz aylarında sahipsiz sokak hayvanlarının su ve mama ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını hızlandıran Karşıyaka Belediyesi, hayvanseverlere 2 bin adet su ve mama kabı dağıttı. İlçe sınırları içinde, sayısı 2 olan ‘Pugedon’ isimli mama dönüşüm kutularından bir tane de Zübeyde Hanım Parkı’na yerleştirildi. Belediye, hayvan dostu ev ve işletmelere “Burası Hayvan Dostudur” plaketi asacak.

2 Bin Kap Dağıtıldı

Yaz aylarında su ve mama bulmakta zorlanan sahipsiz sokak hayvanlarına Karşıyaka Belediyesi’nden yardım eli uzandı. Can dostlara yönelik hizmetleri ile hayvan severlerin takdirini kazanan Karşıyaka Belediyesi, duyarlı Karşıyakalılara 2 bin adet su ve mama kabı dağıttı. Evcil hayvan sahiplerine dışkı poşeti de dağıtan belediye ekipleri, sivil toplum kuruluşlarının desteği ile hayvan sahiplerinin uyması gereken kuralları içeren el ilanları ve broşürler de etkinliğe katılanlara verildi.

Pugedon Sayısı Arttı

Belediye tarafından geçen yıl İzmir’de ilk kez uygulamaya alınan Pugedon isimli mama dönüşüm kutularının sayısı da 3’e çıkartıldı. Daha önce Tersane Kafe karşısındaki Sadrettin İşçimenler Parkı ve Bostanlı Park Kafe yanına konan Pugedonlardan bir tane de Zübeyde Hanım Parkı içine yerleştirildi. Hayvan dostları, Başkan Akpınar’a teşekkür etti. Belediye ekipleri, can dostlara sahip çıkan, mama ve su veren apartmanlara ve işyerlerine "Bu İşyeri Can Dostudur", " Bu Apartman Can Dostudur" plaketleri asacak.

“Huzuru Birlikte Sağlayacağız”

Yaz aylarında can dostları hem susuz hem mamasız bırakmamak için çalıştıklarını ifade eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Karşıyaka’da nefes alıp veren her canlı için var gücümüzle çalışıyoruz. Hayvan sevgisi hobi olarak görülmemelidir. Can dostlarımızı ‘karne hediyesi’ olarak alıp daha sonra sokağa bırakmak yapılacak en büyük kötülüktür. Kent merkezindeki sokak hayvanlarının daha hijyenik koşullarda beslenmesi için parklarımıza Pugedonları yerleştiriyoruz. Daha sağlıklı beslenebilmeleri için de bir kap su bir kap mama kampanyasını başlatıyoruz.  Aynı zamanda; artık Karşıyaka’da sokak hayvanlarını besleyen her apartmana, her iş yerine ‘bu apartman can dostudur”, “bu işyeri can dostudur” diye plaketler asacağız. Can dostlarımız için el birliği ile huzuru sağlayacağız” dedi.