29.01.2016

Çocuk Kulübü’nde Sertifika Heyecanı

Çocukların sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sunmak; okul dışında kalan vakitlerini daha verimli hale dönüştürmek için çalışan Karşıyaka Belediyesi Çocuk Kulübü’nde kış dönemi kursları sona erdi. Ücretsiz kurslarda hem eğlenme hem de öğrenme fırsatı bulan 150 çocuk, törenle sertifikalarını aldı. Yeni dönem kursları ise Şubat ayında başlıyor.

Ücretsiz Eğitim Fırsatı

Karşıyaka Belediyesi Çocuk Kulübü, kış döneminde açtığı Fen Teknoloji, Satranç, Eğlenceli Matematik ve İngilizce Drama kurslarıyla 150 çocuğa ücretsiz eğitim imkanı sağladı. Yaklaşık 4 ay süren kurslarda eğitimin yanı sıra sosyalleşme ve eğlenceli vakit geçirme fırsatı da bulan Karşıyakalı çocuklar, önceki gün düzenlenen törenle sertifikalarına kavuştu. Velilerin de katıldığı tören, renkli görüntülere sahne oldu.

Yeni Dönem, Yeni Kurslar

Yaklaşık bin 500 üyesi bulunan Karşıyaka Belediyesi Çocuk Kulübü, yeni dönemde Ata Model Uçak, Fen Teknoloji, Satranç, Eğlenceli Matematik, İngilizce Drama, Fransızca Drama ve Diksiyon kurslarıyla çocuklara hizmet vermeyi sürdürecek. Geçtiğimiz Ekim ayında açılan Karikatür kursu da devam edecek. Şubat ayında başlayacak yeni dönem kurslarına ilişkin, 364 14 28 numaralı telefondan detaylı bilgi alınabilecek.

Dolu Dolu Program

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Geleceğin teminatı çocuklarımızın hem eğitimlerine hem de sosyal gelişimlerine destek olmak için çalışmaya devam ediyoruz. Yeni dönemde Çocuk Kulübü üyelerimiz için dolu dolu bir kurs programı hazırladık. Şubat ayı itibariyle başlayacak kurslara çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.