19.06.2015

Çocuklar Çok Eğlenecek

Okulların kapanmasıyla birlikte çocuklara yönelik sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerini artıran Karşıyaka Belediyesi, 21 farklı branşta yaz okulu açtı. 1912 Zühtü Işıl Spor Kompleksi’nde düzenlenen törenle kursların açılışını yapan Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Yaz okullarımızla, çocuklarımıza yaz tatilinde nitelikli vakit geçirme imkânı sağlıyor, hem öğrenip hem de eğlenecekleri ortamlar yaratıyoruz” dedi.

Coşkulu Açılış

Karşıyaka Belediyesi tarafından çocukları yaz aylarında kültür, sanat ve spor aktiviteleriyle buluşturmak amacıyla düzenlenen yaz okullarının açılışı, 1912 Zühtü Işıl Spor Kompleksi’nde düzenlenen coşkulu bir törenle gerçekleşti. Tekvando, basketbol, voleybol, futbol, yüzme, judo, satranç, okçuluk, jimnastik, tenis, masa tenisi gibi 21 farklı branşta düzenlenen yaz kurslarına katılan çocuklar, 2 ay boyunca uzman eğitmenlerden ders alacak. Karşıyaka’ya kazandırdığı modern tesisleri çocukların eğitimi için kullanan belediye, 16 Mayıs’ta açılışı gerçekleşen 1912 Zühtü Işıl Spor Kompleksi’ni çocukların yaz okulu eğitimleri için açık tutacak. Yüzme dersleri de yine Karşıyaka’nın ilk yarı olimpik yüzme havuzunun bulunduğu Zühtü Işıl Spor Tesisleri’nde verilecek.

Geleceğe Hazırlanıyorlar

Belediye; ücretsiz olarak düzenlenen İngilizce, drama, resim, ebru ve heykel gibi kurslarla da İsmail Cem, Bülent Ecevit, Ahmet Piriştina Kültür Merkezlerinde ve KARGEM’de Karşıyakalı çocukları geleceğe hazırlayacak. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 10-14 ve 15-30 yaş gruplarına yönelik olarak düzenleyeceği tiyatro kursları için ise kayıtlar, 26 Haziran tarihine kadar devam edecek. Karşıyaka Belediye Konservatuarı’nın keman, piyano, bağlama ve gitar kurslarına katılmak için de 25 - 30 Haziran tarihleri arasında kurs başvurusu yapılabilecek.

“Herşey Çocuklar İçin”

Çocukların gelişimine önem verdiklerini ve çocuklar için çalıştıklarını söyleyen başkan Akpınar “Çocuklarımızın çok daha güzel günler geçirmesi ve tatile gidemeyenlerin burada tatil yapabilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu sene yine yaz okullarında tam 21 farklı branşta çocuklarımıza kurslar vereceğiz. Yüzme, jimnastik, tekvando, voleybol, İngilizce, drama, tiyatro gibi  bir çok farklı alanda kurslar vereceğiz. Çocuklarımız burada eğitim alacaklar. Biz çocuklarımız için çalışıyoruz. Yaşamdan daha büyük keyif almaları için ve çocuklarımızın yeteneklerini ortaya çıkarabilmeleri için çalışılıyoruz. Yaptığımız faaliyetlerle sosyal belediyeciliği harfi harfine yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.  

“Çocuklarımız Burada Yeni Arkadaşlıklar Edinecek”

Yaz okullarında kayıt yaptıran çocuklarla basketbol oynayan Akpınar, “Yaz okullarında eğitim görecek çocuklarımıza iyi tatiller ve güzel günler diliyorum. Çocuklarımız burada yeni arkadaşlıklar da kuracak. Çünkü bizim tek kurtuluşumuz var; Sımsıkı el ele tutuşursak, dayanışma içinde olursak, bana ne demezsek, arkadaşımızın sorununu kendi sorunumuz gibi görürsek hem mutlu oluruz, hem de bu kentte yaşamaktan daha büyük keyif alırız” dedi.  Zübeyde Hanım Mahalle Muhtarı Rahmi Nalbantoğlu da açılışta yaptığı konuşmada mahallelerine kazandırılan yeni tesisler ve yapılan hizmetler için başkan Akpınar’a ve belediye ekiplerine teşekkür etti.