12.12.2016

Cumhuriyet Kadınlarına Müjde

Karşıyaka Belediyesi, kadınlara kültürel ve sosyal yaşamın kapılarını açan mahalle merkezlerine bir yenisini daha ekliyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımına başlanan yeni merkez; ücretsiz kurs, söyleşi ve seminer gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Kadınlar için sosyalleşme ve dayanışma ortamı yaratılacak. Hukuki ve psikolojik destek de verilecek.

Ocak Ayında Açılacak

Karşıyaka’nın farklı bölgelerinde bulunan 7 mahalle merkezi ile binlerce Karşıyakalıya hizmet veren Karşıyaka Belediyesi, 8’inci merkezi de Cumhuriyet Mahallesi’ne kazandıracak. Cumhuriyet Mahalle Muhtarlığı’nın yan tarafından yapımına başlanan merkez, 160 metrekare kapalı alana sahip olacak. Prefabrik yapıda iki eğitim salonu, idari ofis, tuvaletler ve mutfak yer alacak. Kısa süre içinde tamamlanacak merkez, Ocak ayında törenle hizmete girecek.

Eğlence Ve Eğitim

Merkezde açılacak ücretsiz meslek edindirme ve hobi kurslarıyla, kadınlar için eğitim ve eğlence bir araya getirilecek. Kadınlar yeni beceriler edinirken, sosyal yaşamda da daha aktif rol alma fırsatı bulacak. Sağlık, hukuk ve psikoloji gibi alanlarda uzmanların katılımıyla söyleşiler yapılacak. Kadınların kişisel gelişimlerini destekleyici seminerler düzenlenecek. Çeşitli aktivitelerle sosyalleşme, dayanışma ve yardımlaşma ortamları yaratılacak.

Her Alanda Hizmet

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan kadınların bir araya gelebilecekleri, sosyalleşme imkanı bulacakları bir alan yaratıyoruz. Burada hem sosyal aktiviteler gerçekleştireceğiz hem el becerilerini geliştirebilecekleri kurslar açacağız. Uzman sosyolog ve psikologlarımız da vatandaşlarımıza hizmet verecek. Avukatlarımız hukuki danışmanlıklarını yapacak. Yani, Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, eksik olan her şeyini mahalle merkezinde tamamlayabilecekler. Mahallemize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.