17.12.2016

Cumhuriyet Pazar Yeri Kışa Hazır

Geçtiğimiz aylarda Cumhuriyet Pazar Yeri’ni yenileyerek modern görünüme kavuşturan Karşıyaka Belediyesi, alanın çatı sorununu da çözdü. Pazar yeri, ısı yalıtımlı çatı kaplaması sayesinde daha korunaklı hale getirildi. Esnaf ve vatandaşlar, giderek ağırlaşan kış şartlarından etkilenmeden alışveriş yapma imkanı buldu.

Isı Yalıtımlı Çatı

Cumhuriyet Pazar Yeri’ni baştan sona elden geçiren Karşıyaka Belediyesi, çatı kaplaması yenileme çalışmalarını da tamamladı. 2 bin metrekarelik alanın çatısı, taş yünü dolgulu sac malzeme ile kaplandı. Isı yalıtımı sağlanarak, hem yaz hem de kış mevsiminde ağır hava şartları nedeniyle yaşanan sıkıntıların önüne geçildi. Pazar yerinin bodrum katında açılacak otopark için de çalışmaların son aşamaya geldiği ve Ocak ayı başında faaliyete geçirileceği belirtildi.

Baştan Sona Yenilendi

Her hafta binlerce kişiye hizmet veren pazar yerinde, daha önce de temizlik ve hijyen koşullarının sağlanması için zemin ıslah çalışması yapıldı. Zemin sularının tahliye edildiği kanallara izolasyon malzemesi sürülerek, zemin sularının otopark alanına sızmasının önüne geçildi. Kanal içinde biriken suların yaydığı kötü koku sorununa da çözüm sağlandı. Taşkınların önlenmesi için yağmur suyu kanalları onarıldı. Işıklandırmada yetersiz kalan bölgelere takviye yapılarak aydınlatma sistemi genişletildi. 

Daha Temiz, Daha Çağdaş

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Cumhuriyet Pazar Yerimizi, bölge halkının ve pazar esnafının da istek ve önerilerini dikkate alarak yeniledik; daha temiz ve daha çağdaş bir alışveriş ortamı yarattık. Vatandaşlarımızın huzuru ve mutluluğunu sağlamak, en iyi hizmetleri sunmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Pazar yerinde yapılan yenilikleri sevinçle karşılayan esnaf ve mahalle sakinleri ise “Yıllardır yaşadığımız sıkıntılardan kurtulduk. Sesimize kulak veren ve taleplerimizi yerine getiren Karşıyaka Belediyesi’ne ve Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.